Ученици упознати о опасностима наркоманије

26.12.2018.

Ученици Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду данас су на предавању у организацији општинског Црвеног крста упознати о свим опасностима које носе наркоманија, рекао је секретар општинске организације Црвеног крста Душко Самарџић.

Самарџић је нагласио да је превентивно дјеловање основ борбе против болести зависности.

Психолог Горица Томић, која је одржала предавање, истакла је да је неопходно указати на негативне посљедице кориштења било које психоактивне супстанце.

„Посебан акценат стављамо на борбу против наркоманије, с обзиром на чињеницу да је Вишеград мала општина која је високо позиционирана по броју регистрованих зависника и смртних случајева које смо имали у претходном периоду због уживања дроге“, навела је Томићева.

Децембар се у свијету обиљежава као мјесец борбе против наркоманије.