Поводом Дана Републике награђена Настасија Пухало

23.12.2018.

Ученица четвртог разреда вишеградске Гимназије Настасија Пухало освојила је друго мјесто на конкурсу за најбољи ликовни рад који су поводом Дана Републике Српске организовало Министарство просвјете и културе и Педагошки завод.

Пухало је рекла да су на слици Ћуприја која представља снагу и издрижљивост, Херцеговачка Грачаница која представља вјеру, војник који представља храброст и борбу, човјек са гуслама који представља насљеђе, а да се у центру свега тога налази дрво које представља живот.

„Жељела сам да овим радом пошаљем поруку вјере, наде и љубави“, истакла је Пухало.

Она је нагласила да је поводом награде позвана на свечани пријем 27. децембра код предсједника Републике Српске Жељке Цвијановић у Палату Републике.

Директор Средње школе „Иво Андрић“ Дивна Васић рекла је да сваке године учествују и да ова награда за школу значи много, те да ће им општина омогућити присуство на пријему код предсједника Републике.

Међу десет похваљених радова је и рад ученика другог разреда Гимназије Сергеја Ђурића.

На конкурс за најбољи ликовни рад ученика средњих школа пристигло је 536 ученичких радова из 32 школе.