Усвојена информација о извршењу буџета за девет мјесеци

03.12.2018.

Скупштина општине Вишеград усвојила је данас информацију о извршењу буџета за девет мјесеци ове године од 7.562.001 КМ, што је 73,25 одсто у односу на годишњи план.

Начелник општинског Одјељења за финансије Његош Танасковић рекао је да су реализовани расходи за овај период од 6.259.586 КМ или 60,63 одсто од планираних.

„То значи да је остварен позитиван буџетски резултат од 1.302.415 КМ“, додао је Танасковић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је сједница била веома конструктивна и да су усвојене све тачке.

„Изгласане су накнаде за чланове надзорног одбора новоосноване Дирекције за изградњу и развој, као и информација о раду основне и средње школе“, додао је Ђуревић.

Он је навео да сваки пројекат у општини Вишеград мора бити заснован на законским прописима и добрим одлукама.

„Желимо да што више позитивних ствари урадимо и за добробит Вишеграда и свих наших суграђана“, рекао је Ђуревић.

Према његовим ријечима, до краја године биће одржане сједнице Скупштине општине на којима ће бити усвојени ребаланс, нацрт буџета и буџет за 2019. годину.

Шеф Клуба одборника СНСД Дарко Андрић рекао је да је усвојена Стратегија развоја општине, што се у претходном периоду није догодило.

„Створени су предуслови да се може аплицирати за различите пројекте, а нарочито оне који се финансирају из међународних фондова“, навео је Андрић.