Посјета вишеградских основаца локалној Станици јавне безбједности

20.11.2018.

Поводом крсне славе МУП-а Републике Српске – Аранђеловдана, ученици четвртог и петог разреда Основне школе „Вук Караџић“ из Вишеграда и уз пратњу учитеља и припадника АМД-а, посјетили су данас Станицу јавне безбједности ове општине.

Ученици су имали прилику да се упознају са просторијама општинске Станице јавне безбдједности, са основном опремом и са запосленима, а одржано је и предавање о њиховој едукацији о саобраћају.

Учитељица петог разреда Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду Ивана Јовичић захвалила се локалној Станици јавне безбједности на позиву, надајући се да ће ова сарадња и даље да се настави.

„Ово је допуна и разлог више да се сарадња настави, како би дјеца упознала сва правила која ће им користити у даљем животу и на путу од школе до куће, од куће до школе и у самом граду“, каже Јовичићева.

Она истиче значај оваквих акција, јер оне доприносе саобраћајној култури дјеце и основним прописима које уче у школи.

„Потребно је што више оваквих организованих посјета дјеце  установама и привредним субјектима града, како би тиме сазнала много тога“, сматра Јовичићева.