Удружење „Мој пријатељ“ организовало хуманитарну изложбу

04.04.2018.

Удружење лица са потешкоћама у развоју „Мој пријатељ“ из Вишеграда организовало је продајну изложбу у овој општини, на којој су посјетиоци могли да донирају новац и тако награде чланове Удружења који су израдили предмете поводом Васкрса.

Члан Удружења Снежана Јевђић рекла је новинарима да четврту годину узастопно организују продајну изложбу, те да радове израђују са дјецом на радионицама.

„Изложба је хуманитарног карактера и новац који прикупимо користимо за даљи рад Удружења, да се састајемо и дружимо. Изложба, осим тога, јесте један од начина да се повежемо са заједницом, да људи виде чиме се бавимо“, навела је Јевђићева.

Она је истакла да са љекарима из Дома здравља Вишеград организују предавања о темама које интересују чланове Удружења.

„Веома нам је важно да наставимо добру сарадњу са општином, Домом здравља, обдаништем и школама“, нагласила је Јевђићева.

Она је додала да Удружење има 20 чланова и окупља породице чија дјеца имају одређени проблем, те дјецу са посебним потребама.