Од данас преузимање регресираног дизела

04.04.2018.

Вишеградски пољопривредници од данас могу да преузму регресирано дизел гориво чија је цијена за 0,60 КМ нижа од тржишне, саопштено је из Општинске управе Вишеград.

Услов за преузимање регресираног горива је да су пољопривредна газдинства регистрована у АПИФ-у /Агенција за посредничке, информатичке и финансијске услуге/, чиме остварују право на 100 литара регресираног горива по хектару за њиву, врт, воћњак и виноград и до 30 литара по хектару за ливаде.

Ово право на територији општине Вишеград има 191 пољопривредно газдинство, а пољопривредна газдинства која нису до данас извршила регистрацију у АПИФ-у имају рок до 15. маја да то учине и стекну право на регресирано гориво.

Потврде за преузимање дизел горива издају се у Стручној служби за пољопривреду Општинске управе Вишеград, а дистрибутер регресираног горива је бензинска пумпа „Нестро“.

Посљедњи рок за преузимање дизел горива је 15. новембар.