Потписивање уговора о стипендирању 26. марта

21.03.2018.

Општина Вишеград потписаће 26. марта уговоре о стипендирању са 102 студента који испуњавају услове конкурса за додјелу стипендија, за шта ће из буџета бити издвојено 150.000 КМ.

На конкурс за додјелу стипендија пријавила су се 124 студента, од којих 18 студената није имало комплетну документацију или није испуњавало опште услове конкурса, а четири студента одрекла су се накнадно општинске стипендије јер им је одобрена стипендија Министарства просвјете и културе Републике Српске.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, накнадном допуном Одлуке Скупштине општине Вишеград додијелио је стипендију свим студентима који су испуњавали услове, али нису остварили право на стипендију.

На основу те одлуке, 67 студената добијаће стипендију у износу од 120 КМ 10 мјесеци, а 35 студената добијаће стипендију у износу од 50 КМ.

Општина Вишеград наставиће стипендирање 40 студената који су остварили ово право у претходним годинама.

Потписивање уговора о стипендирању биће одржано у скупштинској сали општине Вишеград у 12.00 часова.