Златник добио Дејан Андрић

08.01.2018.

У храму Светог цара Лазара у Андрићграду одржано је ломљење божићне чеснице, а златник који је био у комаду чеснице одломио је Дејан Андрић.

Он је истакао да је веома срећан и задовољан, што је добио златник на велики хришћански празник Божић.

„Дошао сам са својом породицом у цркву и ово је благодат Божија. Захваљујем се црквеној општини Вишеград и општини Вишеград на овој организацији“, рекао је Андрић.

Свештеник Средоје Андрић рекао је да је радост празника та која нас окупља, те да сви вјерници, а посебно дјеца треба да храм доживљавају као своје мјесто, гдје могу да се Господу Богу помоле.

Он је честитао и осталим  учесницима који су у чесници пронашли бадњачић, а за коју су добили пригодне награде од храма.

Свештеник Андрић је додао да је чесницу направило предузеће Адриа из Вишеграда и да је тешка 36 килограма.

Начелник општине Младен Ђуревић рекао је да на овај начин желе да подаре радост Божића.

„Божић је празник окупљања и даровања“, додао је Ђуревић  изразио очекивања да ће се наредне године организовати ломљење чеснице.

Подршку организацији овог догађаја пружила је општина Вишеград у сарадњи са Српском православном црквом.