Делегација из Вишеграда посјетила Српски клуб и цркву у Аустрији

20.12.2017.

Делегација општине Вишеград протеклог викенда, у оквиру посјете Градској управи Штајер, посјетила је Српски клуб у овом граду и Српску православну цркву у граду Енс.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић истакао је да му је велико задовољство било посјетити клуб у којем се окупљају Срби, који живе у Штајеру.

„Лијепо смо дочекани, а наш циљ био је да поздравимо наше суграђане и све који долазе у клуб, да размјенимо искуства и да им покажемо да их Вишеград није заборавио“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да је ово била прилика да се разговара са суграђанима, о њиховом раду, животу, те да се представи оно што се ради у Вишеграду.

Један од организатора у Штајеру Саша Грујић истакао је да му је драго, што су у посјету дошли гости из Вишеграда.

„Наше дружење је било веома добро и задаовољство нам је било угостити не само делегацију општине Вишеград, него и делегацију града Штајер на дружењу које смо организовали“, рекао је Грујић.

Делегација општине Вишеград посјетила је Српску православну цркву у граду Енс и присуствовала литургији.