Неприхватљиво да ауто-пут не иде кроз Вишеград и сусједне општине

26.10.2017.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић изразио је незадовољство декларацијом о критеријумима за дефинисање трасе будућег ауто-пута Београд-Сарајево, коју је предложио замјеник предсједавајућег Представничког дома парламента БиХ Младен Босић, и позвао начелнике сусједних општина да потврде раније утврђени став да та траса пролази кроз ове локалне заједнице.
„Ако треба бићу један од иницијатора да састанак буде одржан у Вишеграду и надам се најбољем исходу“, додао је Ђуревић у изјави Срни, нагласивши да ће упутити позив начелницима општина које граниче са Вишеградом – Горажде, Рогатица, Соколац и Пале, те градоначелнику Источног Сарајева да се заједничким политичким дјеловањем изборе да траса будућег ауто-пута прође кроз ове општине.

Он је појаснио да су на захтјев пројектантских кућа, задужених за идејни пројекат, раније предложене одређене варијанте трасе ауто-пута, према којима би ове локалне заједнице биле незаобилазне у пројектовању, а касније и у њеној изградњи кроз Републику Српску.

Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ уврстио је јуче на дневни ред декларацију о критеријумима за дефинисање трасе будућег ауто-пута Сарајево – Београд, коју је предложио замјеник предсједавајућег дома Младен Босић /СДС/.