Обиљежава се Недјеља борбе против туберкулозе

15.09.2017.

Општинска организација Црвеног крста Вишеград поводом Недјеље борбе против туберкулозе организује бесплатно мјерење крвног притиска и нивоа шећера у крви за све грађане у просторијама те организације, рекао је Срни секретар Душко Самарџић.

Он је навео да је током Недјеље борбе против туберкулозе организована и посјета лијеченим и обољелим од ове болести, којима запослени и волонтери Црвеног крста уручују и хигијенске пакете.

„Циљ ових активности јесте да се подигне свијест становништва о значају превенције и правовременог лијечења туберкулозе и других обољења дисајних путева“, рекао је Самарџић.

Он је додао да ће волонтери Црвеног крста вршити дистрибуцију маркица Недјеље борбе против туберкулозе, а за ученике Средње школе из Вишеграда биће одржано едукативно предавање о симптомима, преношењу и лијечењу ове болести.