Отворен парк за тренирање

07.07.2017.

У близини спортске дворане Вишеград данас је отворен парк за тренирање на отвореном, који младим људима пружа могућност спортских припрема у различитим спортовима.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да на задовољство бројних омладинаца завршен пројекат парка за тренирање.

„Посебну захвалност желим да искажем Горану Ћећезу и свим омладиницима, који су помогли у раду, као и радницима Хидроелектране `Вишеград`“, додао је Ђуревић.

Он је истакао да је овакав пројекат важан за развијање физичких способности омладине, а да ће општина наставити да помаже овакве и сличне пројекте.

Иницијатор овог пројекта Горан Ћећез рекао је да спортисти имају могућност кориштења и спортских реквизита – тегова, гимнастичарских карика, конопаца и медицинских лопти.

„Није препоручљиво за дјецу до 12 година да сами користе, а уз надзор родитеља могу тренирати“, истакао је Ћећез.

Он је додао да је парк рађен прецизно и да је стручни тим од почетка пратио сва извођења.

„Предности парка су што је на отвореном и доступан је свима. Не треба се плаћати, увијек се може тренирати“, додао је Ћећез.

Радове су помогли радници Хидроелектране „Вишеград“, а пројекат је финансирала општина Вишеград.