Дефиле малих матураната

10.06.2017.

Завршетак основног образовања матуранти Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду су обиљежили дефилеом кроз главну улицу до Андрићграда.

Директор школе Момир Радојичић рекао је синоћ да ова генерација има 104 ученика и да је ријеч о изузетно успјешној генерацији која је постигла бројне успјехе на републичким и регионалним такмичењима.

Он је додао да у овој генерацији има пет носилаца Вукове диполоме.

Ученик генерације Вук Шијаковић рекао је да ће школовање памтити по добром дружењу.

„Школовање настављам у Гимназији, а надам се да ћу поновити овакве резултате“, додао је Шијаковић.

Ученик Нађа Вучићевић рекла је да планира уписати Гимназију, јер ће она пружити добро знање за наставак школовања.

„Сматрам да су наставници били коректни, јер су се трудили да нам пренесу своје знање“, додала је Вучићевићева.

Разредни старјешина Милан Илић рекао је да су матуранти изузетно добри ђаци.

„Остварили смо запажене резултате и у нашем разреду је велики број одличних ђака, што говори да је генерација веома успјешна“, напоменуо је Илић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић пожелио је свим ученицима пуно среће и успјеха у даљем животу и школовању.