Шетња стазом дугом 17 километара

15.05.2017.

У планинарском походу рзавским бреговима, на стази дугој 17 километара, учествовало је стотињак планинара из Републике Српске и Србије.

Секретар Планинарског друштва „Столац“ из Вишеграда Жарко Крсмановић рекао је Срни да је маршрута јучерашњег похода била од Храма Светог Јована у вишеградској бањи до Црвених стијена на граници са Србијом и назад.

„У походу су учествовали планинари који годинама сарађују са планинарским друштвом из Вишеграда, међу којима су планинари са Сокоца и Пала, из Бијељине, те гости из Ужица“, додао је Крсмановић.

Он је истакао да је ово традиционално дружење чији је циљ боравак учесника у природи.

Организатор похода „Прошетајмо рзавским бреговима“ било је Планинарско друштво „Столац“ из Вишеграда.