У недељу стартује трећи бициклистички “МТБ маратон”

26.08.2024.

Са Моста Мехмед-паше Соколовића у Вишеграду, у недјељу, 1. септембра, стартоваће трећи бициклистички “МТБ маратон”, који ће окупити око 150 учесника из БиХ и Србије.

Предсједник Бициклистичког удружења “МТБ Вишеград” Игор Мучибабић рекао је Срни да маратон почиње у 10.00 часова и да су и ове године учесницима на располагању три стазе.

“Мини-стаза у дужини од седам и по километара намијењена најмлађим учесницима, средња стаза дужине 15 километара до Цркве Светог Јована у Вишеградској бањи и главна стаза од 33 километра која се вози кроз Вишеградску бању, преко села Дубово, Велетово, Дубовик и преко Вељег Луга назад у Вишеград”, истакао је Мучибабић.

Он је додао да ће за све учеснике бити организован ручак код Хотела “Вишеград” у 15.00 часова као и медаље за учешће на маратону.

Организатор маратона је Удружење “МТБ Вишеград” у сарадњи са општином Вишеград и Туристичком организацијом из овог града.