Општина покровитељ дружења пензионера у Вишеградској бањи

21.08.2024.
Дружење пензионера у Вишеградској бањи биће одржано у суботу, 7. септембра, под покровитељством општине Вишеград, договорено је на данашњем састанку представника општинског Удружења пензионера и начелника ове општине Младена Ђуревића.
Ђуревић је рекао новинарима да је са пензионерима разговарао о њиховом положају, те унапређењу животног стандарда.
“Дружење пензионера је догађај вриједан пажње и ово је прилика да позовемо све пензионере да дођу. Разговарали смо и о животу пензионера, они заслужују посебну пажњу и треба да будемо захвални на њиховом радном вијеку и доприносу сваком сегменту живота”, истакао је Ђуревић.
Предсједник вишеградског Удружења пензионера Драгољуб Мијатовић рекао је да је на састанку разговарано и о додјели помоћи најугроженијим пензионерима, а то су они са минималним личним примањима од 300 КМ.
“Тим пензионерима, а њих је око 300, подијелићемо по 100 КМ у току септембра”, најавио је Мијатовић.
Он је навео да је дружење пензионера традиционално и да не би могло да буде одржано без подршке општине.
“Позивамо пензионере да се пријаве, а ми ћемо организовати превоз до бање, храну и музику”, рекао је Мијатовић.
На подручју Вишеграда има око 2.300 пензионера.