Пријем за кошаркаша Далибора Илића

11.06.2024.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организовао је данас пријем за Далибора Илића, кошаркаша „Црвене звезде“, који је каријеру започео у родном Вишеграду.

Ђуревић и Илић разговарали су о периоду када је, тада петнаестогодишњи Далибор, из вишеградске „Варде“ прешао у „Игокеу“, а након шест година прешао у „Црвену звезду“.

Ђуревић је рекао да му је задовољство разговарати са успјешним младим људима, који воле своје поријекло и град свог рођења.

„Вишеград се поноси успјешним младим људима, који на најбољи начин промовишу овај град. Показали смо да смо град спорта, који је изњедрио много успјешних имена и наставићемо и даље да улажемо у развој спорта, како би дјеца проналазила узоре о спорту и спортистима“, истакао је Ђуревић.

Илић је био капитен јуниорске репрезентације Србије када је освојена златна медаља на Европском првенству 2018. а у сениорској репрезентацији Србије дебитовао је фебруара 2020. године.

Нови успјеси на терену Далибора Илића нису одаљили од Вишеграда, напротив, он је најавио нове доласке.