У уторак 6. фебруара пројекција филма „Гаравице“

03.02.2024.

У бископу „Доли Бел“ у Андрићраду, у уторак, 6. фебруара, биће приказан документарни филм „Гаравице“, режисера Драгана Радовића, који говори о једном од највећих стратишта над Србима код Бихаћа, али и другим мјестима страдања у том дијелу Крајине током Другог свјетског рата.

Након пројекције, биће одржана и промоција историјског романа „Корана ко рана“, аутора Драгана Гргића, који представља прву књигу о страдању Срба на простору бихаћког краја и јужног Кордуна.

Током истраживања за потребе филма Радовић је дошао до информације да је о овим трагедијама Драган Гргић написао историјски роман, који је 1961. године забрањен, те је одлучио да га приреди.

Пројекција филма „Гаравице“ који је базиран на више од 3.000 докумената и свједочењима 27 преживјелих свједока најављена је за 18.00 часова.

Организатор догађаја је Фондација “Заборављени коријени.”

Улаз за све заинтересоване посјетиоце је бесплатан.