Малишани из обданишта посјетили цркву у Андрићграду

05.01.2024.

Малишани из обданишта „Невен“ посјетили су данас са васпитачима Цркву Светог цара Лазара и свих српских мученика у Андрићграду, а посјета цркви организована је у оквиру активности које се односе на прославу Божића, једног од најрадоснијих хришћанских празника.

Свештеник Драган Вукотић одржао је пригодну бесједу и малишанима подијелио поклоне.

Он је истакао да дјеца од малих ногу треба да уче о вјери и традицији, да је комуникација цркве, парохијана и дјеце добра и да је то резултат дугогодишњег рада, те да у дјеци види будућност.

Директор Данка Митровић рекла је новинарима да су захваљујући свештеницима Црквене општине Вишеград, дјеца била у посјети цркве, а дружење је настављено у просторијама установе при чему су свештеници очитали молитву за здравље све дјеце и дјецу даровали пригодним поклонима.

„Ово је још једна од прилика да малишанима помогнемо у изналажењу правог животног пута а то је утемељење у религији, култури и традицији“, истакла је Митровићева.