Отворен Меморијални турнир „Раде Станимировић“

23.09.2023.

Меморијални кошаркашки турнир „Раде Станимировић“, организован у знак сјећања на кошаркаша вишеградске „Варде ХЕ“ који је страдао у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату, отворен је у спортској дворани Вишеград.

На дводневном турниру учествују клуб из Србије „Парагон“ из Лазаревца, из Црне Горе „Приморје Херцег Нови“, а из Републике Српске, осим домаћина „Варде ХЕ“, клуб „Славија“ из Источног Сарајева.

Турнир је отворио капитен клуба Филип Мутапчић.

Он је поздравио све екипе које су дошле, а посебно екипе из Лазаревца и Херцег Новог који су братске општине са Вишеградом.

„Позивамо љубитеље кошарке и спорта да уживају у овом турниру и да испрате данашње и сутрашње утакмице“, истакао је Мутапчић.

Меморијални кошаркашки турнир „Раде Станимировић“ биће завршен сутра проглашењем побједника и додјелом признања.

Покровитељи турнира су општина Вишеград и предузеће „Хидроелектране на Дрини“, у сарадњи са спонзорима.