У недјељу бициклистички маратон

25.08.2023.

У Вишеграду ће у недјељу, 3. септембра, бити одржан одржан други бициклистички маратон у организацији Удружења „МТБ“ Вишеград.

„Планирана бициклистичка стаза је око 38 километара дужине, спада у средње захтјевну макадамску стазу и погодна је за рекреативне возаче. Возиће се већином макадамским путем и утабаним шумским путем, а један повратни дио стазе биће асфалтна дионица“, истакли су организатори маратона.

Средња стаза је дужине 20 километара и вози се села Прелово и назад, док је мини стаза намијењена најмлађима у дужини од седам километара.

Заинтересовани учесници потребно је да имају исправан МТБ бицикл, заштитну кацигу, као и одговарајућу физичку кондицију за овакав тип стазе, а за све учеснике организатор је обезбиједио освјежење на окрепним станицама, медаље за учеснике и заједнички ручак.

Полазак учесника најављен је за 10.00 часова, а стартно мјесто је на Тргу палих бораца.

Покровитељ је општина Вишеград.