Додик стигао у Андрићград

28.06.2023.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик стигао је у Андрићград, гдје је присуствовао „Видовданским свечаностима“.

Додику су на улазу у Андрићград добродошлицу пожељели начелник општине Вишеград Младен Ђуровић, идејни творац Андрићграда и прослављени српски режисер Емир Кустурица, министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац.

Добродошлицу су му пожељели и представник државног капитала у Андрићграду Недељко Елек, директор предузећа „Хидроелектране на Дрини“ Недељко Перишић, начелник општине Соколац Милован Бјелица и одборник Скупштине општине Вишеград Дарко Андрић.

Домаћини су након дочека примили предсједника Републике Српске у згради општине Вишеград, гдје Додик са челним људима Вишеграда и Андрићграда разговарао о актуелним питањима у овој средини.