Засађено више од 6.000 садница цвијећа и стотину садница ловор вишње

02.06.2023.

Више од 6.000 садница сезонског цвијећа и око 100 садница ловор вишње засађено је у Вишеграду у оквиру општинске акције прољећног уређења.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић изјавио је данас Срни да су радници Јавног комуналног предузећа „Комуналац“ у ужем центру засадили сезонско цвијеће које је уљепшало слику града и постало мотив за лијепе фотографије.

„Јавне површине добиле су природне украсе. Ова акција је показала да уз мало добре воље сваки кутак у нашем Вишеграду може да изгледа љепше. Цвијеће је посађено на свим зеленим површинама у близини магистралног пута како би Вишеград био уредан и лијеп, посебно у вријеме када долази велики број туриста“, истакао је Ђуревић.

Ђуревић је позвао грађане да чувају посађено цвијеће и уређене зелене површине, јер ће без тога сваки труд бити узалудан.

Цвијеће су садили радници из расадника цвијећа, као и Комуналног предузећа „Комуналац“ који су ангажовани за одржавање зелених површина и уређења обала ријека.