Почело обиљежавање годишњице Вишеградске бригаде

19.05.2023.

У Вишеграду је почело обиљежавање 31 године од формирања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске /ВРС/, чија су 144 припадника положила животе за одбрану отаџбине.

Делегације општинске Борачке организације, општине Вишеград, борци, ратни војни инвалиди и породице погинулих бораца посјетиле су Војничко гробље на Мегдану, након чега ће у спомен-соби бити служен парастос.

Помен ће погинулим и умрлим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата и пологање цвијеће код Централног споменика браниоцима Републике Српске је у 12.00 часова на Тргу палих бораца, неког чега је предвиђено обраћање званичника.

Вишеградска бригада Војске Републике Српске формирана је 19. маја 1992. године и кроз њу је прошло више од 1.700 бораца, 144 су погинула, а 200 је рањено.