Сутра обиљежавање 31 године од формирања Вишеградске бригаде

18.05.2023.

У Вишеграду ће сутра бити обиљежена 31 година од формирања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске /ВРС/, чија су 144 припадника положила животе за одбрану отаџбине, најављено је из општинске Борачке организације.

Према програму обиљежавања, у 10.30 часова планирана је посјета Војничком гробљу на Мегдану, а потом ће у спомен-соби у 11.20 часова бити служен парастос.

Пред Централним спомеником браниоцима Републике Српске на Тргу палих бораца у 12.00 часова биће служен помен погинулим и умрлим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата, положено цвијеће, а након тога је предвиђено обраћање званичника.

Из општинске Борачке организације су позвали породице погинулих бораца, ратне војне инвалиде, демобилисане борце и грађане Вишеграда да присуствују обиљежавању овог догађаја.

Вишеградска бригада Војске Републике Српске формирана је 19. маја 1992. године и кроз њу је прошло више од 1.700 бораца, 144 су погинула, а 200 је рањено.