Матуранти уз трубаче обиљежили завршетак школовања

17.05.2023.

Матуранти Средњошколског центра “Иво Андрић” из Вишеграда су, уз пјесму и трубаче, на улицама Вишеграда и Андрићграда обиљежили завршетак средњошколског образовања.

Директор Средњошколског центра Драгана Зечевић рекла је да је ова образовна установа испратила 76. генерацију матураната у којој је 66 ученика.

„Ову школску годину завршило је 25 ученика гимназије, 25 ученика економских техничара, као и прва генерација техничара ЦНЦ технологија која броји 16 ученика. Славље је почело уз трубаче у школском дворишту, а настављено је шетњом до Трга и Андрићграда“, истакла је Зечевићева.

Она је напоменула да ученици ове школе, који су закорачили у свијет одраслих, нису крили срећу и весеље.

„Ово је велики дан, како за матуранте и њихове родитеље, тако и за нас као просвјетне раднике“, додала је Зечевићева.

Према њеним ријечима матурско вече планирано је 26. маја, а обиљежиће се традиционално шетњом вишеградским улицама од споменика Иви Андрићу крај вишеградске ћуприје до споменика Андрићу у Андрићграду и слављем у хотелу „Вишеград“.