Санација канализационе мреже у насељу Црнча

07.03.2023.

У насељу Црнча почела је санација и реконструкција дијела канализационе мреже, а извођач радова је предузеће за вододовод и канализацију „15. април“.

Директор овог предузећа Радивоје Видаковић рекао је Срни да је ради побољшања и унапређења система одвођења отпадних вода у току проширење дијела канализационе мреже.

„Честа загушења и дотрајали шахтови проузроковали су проблеме у функционисању канализационог система. Сада су се створили услови да се уради и неопходна реконструкција“, истакао је Видаковић.

Предсједник Мјесне заједнице Црнча Миљан Бабић рекао је да је захваљујући средствима општине Вишеград ријешен вишегодишњи проблем изливања отпадних вода у једном дијелу насеља.

„Реконструкција канализационог система је од изузетног значаја за наше становнике“, истакао је Бабић.

Мјештанин Милован Кујунџић рекао је да санација значи много.

„Биће постављене нове цијеве, што ће ријешити проблеме које смо имали. Ово је велика ствар за наше насеље“, истакао је Кујунџић.

Инвеститор радова је општина Вишеград.