Ријеке Рзав и Дрина у опадању

23.01.2023.

Водостаји ријека Рзав и Дрина су у опадању и ситуација је стабилна, потврдио је Срни Драган Јовановић из општинске Цивилне заштите.

Јовановић је истакао да ће екипе обићи терен и ризична подручја и сагледати евентуалне последице.

Цивилна заштита је и даље у приправности.

Извршни директор за производњу и управљање предузећа „Хидроелектране на Дрини“ Дарко Андрић рекао је да је тренутни проток кроз „Хидроелектрану Вишеград“ 800 метара кубних у секудни, што је уобичајен ниво Дрине за ово доба године.

„Ситуација са водостајима је нормализована. Ми смо уз правовремене активности надлежног министарства Републике Српске, `Вода Српске` и других, као и уз добру међусобну координацију рада електрана на дринском сливу успјели да спријечимо штету“, истакао је Андрић.

Он је захвалио свим радницима хидроелектране на одговорном раду, нарочито у отежаним околностима.