Иванцов се састао са Кустурицом и начелником општине

27.01.2017.

Амбасадор Руске Федерације у БиХ Петар Иванцов разговарао је данас у Андрићграду са српским редитељем Емиром Кустурицом.

Иванцов, који данас присуствује уручењу награда „Иво Андрић“ драмском писцу Душану Ковачевићу и руском писцу Захару Прилепину у Андрићграду, претходно је разговарао и са начелником општине Вишеград Младеном Ђуревићем.

У Андрићевом институту у Андрићграду почела је свечаност уручења награде „Иво Андрић“ за укупно књижевно стваралаштво и за најбољи роман објављен први пут у Републици Српској и Србији драмском писцу Душану Ковачевићу и руском писцу Захару Прилепину.

Награда „Иво Андрић“ додјељује се у двије категорије – за укупно књижевно стваралаштво и за драмско дјело „Хипноза једне љубави“ награђује се Душан Ковачевић, а за роман „Обитељ“ и за књигу приповједака „Седам живота“ награђује се руски писац Захар Прилепин.