У понедељак ограничено радно вријеме до 14.00 часова

17.11.2022.

Правна лица и предузетници који обављају трговинску, занатску и услужну дјелатност, у понедељак 21. новембра могу да раде у периоду од 7.00 до 14.00 часова, због обиљежавања републичког празника, саопштено је данас из општинске управе.

„Апотеке могу радити у времену од 8.00 до 13.00 часова, а пекаре и драгстори, као и бензинске пумпе, немају ограничење у раду“, навели су из Управе.

Угоститељски објекти и субјекти који пружају услуге забаве и приређивања игара на срећу могу радити редовно радно вријеме за вријеме трајања републичког празника.

У понедјељак, 21. новембра, навршава се 27 година од када је у америчкој бази Рајт Петерсон у Дејтону парафиран Општи оквирни споразум за мир у БиХ и његових 12 анекса, чиме је окончан рат у БиХ и успостављен њен уставно-правни поредак.

Овим споразумом створена је државна заједница БиХ састављена од два ентитета, Републике Српске и Федерације БиХ, који су потписници свих анекса.