Пјесничко вече „Корачамо Андрићевом стазом тихо и ненаметљиво“

11.11.2022.

Чланови Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ из Вишеграда одржали су пјесничко вече у овом граду под називом „Корачамо Андрићевом стазом тихо и ненаметљиво“.

Један од оснивача Друштва Славко Хелета истакао је да су овакве вечери прилика да се људима представи лијепа писана ријеч.

„Порука младима је да раде и вјерују у себе, а прави стих ће доћи“, рекао је Хелета.

Шеснаестогодишња Дамјана Савчић већ је своје стихове представила публици на манифестацији „Вишеградска стаза“.

„Радим оно што волим, пишем родољубиву и мисаону поезију“, истакла је млада пјесникиња.

Предсједник Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ из Вишеграда Стојка Мијатовић каже да пјесници корачају тихо и нечујно, али говоре јасну поруку – да им је Андрић водиља.

„Ово дивно златасто јесење вече заслужује дар – златасти стих младих пјесника“, истакла је Мијатовићева.

Пресничко вече одржано је синоћ у малој сали Културног центра „Иво Андрић“ у организацији Културног центра „Иво Андрић“, Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ и Друштва пјесника „Мост“.