Пријем за учеснике квиза „Научи се човјече“

17.10.2022.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић примио је у свом кабинету ученике Основне школе “Вук Караџић“, који су на такмичењу „Научи се човјече“, освојили друго мјесто.

„Мали знак пажње за остварени успјех. Задовољство је примити их у општину и разговарати са њима, јер сматрам да су показали своје знање на прави начин“, рекао је Ђуревић.

Директор школе Момир Радојчић рекао је да су поносни на ученике и наставнике и на резултат који су остварили у квизу и да је то велики подстрек за све ученике.

„Захваљујем се општини и хидроелектрани Вишеград, који су омогућили да ученици бораве у Бања Луци“, истакао је Радојчић.

Наставник српског језика Драгана Дикић рекла је да је квиз сјајно искуство за дјецу и наставнике.

„Поносни смо на резултате које смо постигли. Одабрана екипа ученика ушла је у финале, међу четири најбоље екипе из Републике Српске“, истакла је Дикићева.

Она је напоменула да су за ово такмичење подржани од стране општине Вишеград и предузећа „Хе на Дрини“.

Ученица Марија Мирковић рекла је да је поносна на своју екипу и да из Бања Луке носи лијепе успомене.