Замућено извориште „Чанчари“, грађани да не користе воду за пиће

30.09.2022.

Становницима Вишеграда који се водом снабдијевају са изворишта „Чанчари“ на лијевој обали Дрине препоручује се да, због замућња овог изворишта усљед обилних падавина, не користе воду за пиће већ само у техничке сврхе, саопштено је из водоводног предузећа „15. април“.

Из овог предузећа прецизирали су да је ријеч о корисницима у улицама Живојина Мишића /Осојница/, Бирчанска, Михајла Пупина, дијелу улице Иве Андрића /од гробља према насељу Околишта/ и у насељима Околишта, Холандско насеље и Каберник.

За становнике који живе у овим улицама и насељима обезбијеђена је цистерна са водом за пиће која ће се налазити у Холандском насељу у 10.00 и 16.00 часова.

Цистерна са пијаћом водом биће испред Дома за лица са инвалидитетом у 10.15 и 16.45 часова, код Трафостанице у 10.30 и 16.30 часова, код гробља у Црнчи у 10.45 и 16.45 часова и у Улици Живојина Мишића у 11.00 и 17.00 часова.

Општина Вишеград је додатно обезбиједила бидоне са водом за пиће, а радници Водовода ће сутра почети да их дијеле старијим грађанима који нису у могућности да дођу по воду.

Када квалитет воде буде у законски прописаним границама, потрошачи ће бити благовремено обавијештени, поручили су из предузећа „15. април“.