Почеле школске свечаности поводом Савиндана

26.01.2022.

Ломљењем славског колача у храму Светог цара Лазара у Андрићграду ученици и просвјетари Основне школе „Вук Караџић“ су са свештенством и руководством општине обиљежили крсну славу Светог Саву.

Директор ове школе Момир Радојчић рекао је да му је драго што је велики број дјеце био присутан у цркви, обиљежавајући Светог Саву.

„Свети Сава је наш први архиепископ, просвјетитељ чијим дјелом треба да се поносимо и да га слиједимо“, истакао је Радојчић.

Честитајући славу, начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је скромно и лијепо започето обиљежавање школске славе.

„Свим ђацима, просвјетним радницима и свима који прослављају крсну славу Светог Саву желим добро здравље, а ђацима добро знање. Ове године због епидемиолошке ситуације полугодиште смо почели са онлајн наставом и, иако на скроман начин обиљежавамо школску славу, вјерујем да ћемо је сљедеће године обиљежавати као и раније“, истакао је Ђуревић.

Ученици су извели пригодан рецитал посвећен српском просвјетитељу Светом Сави.