Апел за поштовање епидемиолошких мјера

20.10.2021.

Са данашње сједнице Штаба за ванредне ситуације општине Вишеград упућен је апел становништву за поштовање епидемиолошких мјера због све већег броја заражених вирусом корона у овој локалној заједници.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић рекао је да је у овој установи погоршана епидемиолошка ситуација и да су у изолацији 42 ученика и седам наставника.

„Позивам све да се вакцинишу ради превазилажења лоше епидемиолошке ситуације и да поштују прописане мјере“, истакао је Радојчић.

Директор обданишта „Невен“ Данка Митровић рекла је да је у овој установи епидемиолошка ситуација за сада под контролом, да немају изолованих група, те се нада да, уз строго поштовање мјера, неће доћи до појаве вируса међу запосленима и дјецом.

Састанку општинског Штаба за ванредне ситуације присуствовали су представници општине, љекари Дома здравља Вишеград, директори васпитно-образовних установа и свештенство.