Вишеград – центар културног и бањског туризма

30.09.2021.

Директор Туристичке организације у Вишеграду Оливера Тодоровић рекла је да се Вишеград препознаје као центар културног туризма, али да не заостаје ни бањски туризам.

Према њеним ријечима, активан је вјерски туризам, планинарење и атракције као што су крстарење ријеком Дрином, вожња кајацима и суп даскама, као и зиплајн у бизини вишеградске ћуприје.

Имајући у виду да је на манифестацији „Дани Српске у Србији“ у Новом Саду општинска туристичка организација промовисала понуду Вишеграда, Тодоровићева је рекла да је током љетне сезоне у граду на Дрини боравио велики број туриста, међу којима су многобројни Војвођани.

„Наша обавеза је да и овом приликом приближимо разноликост туристичких садржаја које Вишеград нуди да би боравак у овом граду испунио очекивања туриста“, рекла је Тодоровићева новинарима.