Успјешно пословање „Хе на Дрини“

27.06.2021.

Предузеће „Хе на Дрини“ из Вишеграда је у првих шест мјесеци 2021. године произвело 830 гигават часова електричне енергије, што је други најбољи резултат за 32 године рада, рекао је директор овог предузећа Недељко Перишић.

„За све мјесеце смо испунили план пословања, а имали смо јако добру хидрологију, те према нашим процјенама, када се укњиже приходи и расходи добит ће бити већа од 10 милиона КМ, што је најуспјешнији финансијски пословни резултат за прво полугодиште пословне године“, прецизирао је Перишић у изјави новинарима.

Перишић је истакао да је погонска спремност предузећа била 100 одсто, што је довело до доброг резултата.

Према његовим ријечима, на почетку ове године рад предузећа био је угрожен сакупљањем плутајућег отпада који је довео и до пуцања ланчанице.

„Уз помоћ колега из Србије извађено је 9.000 кубика отпада, спровели смо и окончали поступак набавке нове ланчанице“, напоменуо је Перишић и навео да је производња технички унапређена и да је све спремно за капитални ремонт сва три агрегата, што ће омогућити добру производњу електричне енергије.

Годишњим планом предузећа предвиђена је производња 925 гигават часова електричне енергије.