Обиљежено 29 година од формирања Вишеградске бригаде

19.05.2021.

У Вишеграду је данас обиљежено 29 година од формирања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске, кроз коју је прошло 1.700 бораца, 144 су погинула, а рањено око 200.

Предсједник Борачке организације Вишеград Александар Савић рекао је да су борци Вишеградске бригаде учествовали на свим ратиштима од Требиња до Дрвара.

„Могу да истакнем нашу интервентну чету, која је проносила славу Вишеградске бригаде и Вишеграда“, истакао је Савић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да се обиљежавањем Дана Вишеградске бригаде показује да нису заборављени они који су живот дали за Републику Српску и одбрану Вишеграда.

„Сљедеће године обиљежавамо 30 година. Вјерујемо да ће тада ово обиљежавање бити у што већем броју и на вишем нивоу јер ове године, због епидемиолошке ситуације, то нисмо у могућности“, нагласио је Ђуревић.

Код споменика браниоцима Републике Српске вијенце су положили представници општинске Борачке организације, руководства општине и навијачи „Црвене звезде“ – „делије“ из Вишеграда.

Делегације су посјетиле и Српско војничко гробље на Мегдану и Спомен-собу погинулим српским борцима.