Конкурс за стипендије

05.01.2017.

Општина Вишеград објавила је позив за додјелу стипендија студентима првог циклуса за школску 2016/2017. годину.

У конкурсу је наведено да ће бити додијељене 44 стипендије редовним студентима који су уписали основне студије у високошколским установама у складу са одредбама Закона о високом образовању.

Ранг листа студената за додјелу стипендија утврдиће се бодовањем просјечног успјеха у току претходног школовања, уписане године студија, социјално-економског статуса, борачко-инвалидског статуса и додатних критеријума.

Студенти који испуне прописане критеријуме и потпишу уговоре о стипендирању са општином, добијаће стипендију у износу од 120 КМ мјесечно за десет мјесеци.

Рок за подношење пријава на конкурс је 26. јануар.

Општина Вишеград издваја значајна средства за стипендирање студената те стимулисање најбољих ученика и ђака који освајају награде на неким такмичењима у Републици Српској и регији.