Биће настављен развој Андрићграда

14.10.2020.

Министар трговине и туризма Република Српске Сузана Гашић рекла је данас да је почео поступак верификације свих улагања у Андрићграду од сва три сувласника.

Гашићева је изразила очекивање да ће бити верификовани ови улози и да ће се наставити са развијањем Андрићграда као једног од најзначанијих пројеката за Вишеград и Републику Српску.

„До сада је Влада Републике Српске у Вишеград уложила више од 15 милиона КМ и вјерујем да сви препознају значај овог пројекта који је ову локалну заједницу учинио препознатљивим на мапама свих туриста“, рекла је Гашићева новинарима у Вишеграду.

Осим Андрићграда, каже Гашићева, у Вишеграду постоји и Вишеградска бања која има велики потенцијал и Влада Српске ће се укључити у пројекат њене санације.

Гашићева и министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске Сребренка Голић разговарале су у Вишеграду са начелником општине Младеном Ђуревићем о пројектима на подручју ове локалне заједнице.