Обиљежен Свјетски дан учитеља

05.10.2020.

Размјеном искустава некадашњих и садашњих учитеља, Основна школа „Вук Караџић“ из Вишеграда обиљежила је данас Свјетски дан учитеља.

Директор школе Момир Радојчић рекао је да је Свјетски дан учитеља прилика да се укаже на значај ове професије која је једна од најбитнијих за развој друштва у цјелини.

„Ово је племенито занимање у коме се не смије заказати јер, ако закажемо ту изгубили смо све“ истакао је Радојичћ.

Учитељица Тања Лугоња поносна је избором свог занимања.

„Ово је један од најплеменитијих позива и срећна сам што сам се опредјелила за њега. Иако се ради у специфичним околностима учитељи настоје да разлика између рада прије појаве вируса буде што мања за ученике. Жива ријеч учитеља је незамјењива“ истакла је Лугоња изражавајући наду да ће се све превазићи и тај концепт бити актуелан у најскорије вријеме.

У Основној школи „Вук Караџић“ тренутно је запослено 28 учитеља а разредну наставу похађају 333 ученика.

Свјетски дан учитеља установила је организација УНЕСКО 1994.године а пети октобар посвећен је суштинској улози учитеља у пружању одговарајућег знања дјеци, младим, али и одраслим људима.