Средства за славске свечаности биће усмјерена за наталитет

10.09.2020.

Општина Вишеград ће ове године скромније обиљежити Дан општине и крсну славу Цркве Малу Госпојину, 21. септембра, а средства намијењена за славске свечаности биће усмјерена на подршку наталитету, договорено је на састанку Организационог одбора.
Начелник општине Младен Ђуревић, рекао је Срни да ове године неће бити организован славски ручак, већ ће средства усмјерити за наталитет и помоћ најосјетљивијим категоријама становништва.

Он је истакао да ће обиљежавање Мале Госпојине почети у понедјељак, 21. септембра у 9.00 часова литургијом у Цркви Успења Пресвете Богородице, након чега ће се обавити чин ломљења црквеног славског колача.

„Литија ће се кретати Улицом краља Петра Првог до Андрићграда, након чега ће се у општини Вишеград обавити ломљење славског колача“, потврдио је Ђуревић.

Он је навео да су се на овај чин одлучили због тренутне ситуације у вези са вирусом корона, поштујући мјере које је прописао Републички Штаб за ванредне ситуације.