Општина обезбиједила шест тона шећера за прихрану пчелињих друштава

04.09.2020.

Општинске власти у Вишеграду данас су члановима локалног Удружења пчелара „Вишеград“ уручиле више од 6.000 килограма шећера за потребе прихране пчелињих друштава.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је новинарима да је помоћ обезбиједила општина, те да је свака кошница добила по три килограма шећера.

„Ово је вид помоћи како би пчелари и у овој години могли да опстану“, истакао је Ђуревић.

Он је навео да је општина и у претходном периоду помагала пчеларе, те да ће тако бити и убудуће.

Предсједник Скупштине Удружења пчелара „Вишеград“ Горан Лончаревић рекао је да је ова година за пчеларе лоша и да је принос лош, те да имају проблем са прихраном.

Он је додао да је на подручју општине Вишеград регистровано око 70 пчелара и да су сви добили прихрану за пчеле.

Лончаревић истиче да пчеларство добија на значају и да се мед све више конзумира.

Пчелар Божо Какућа рекао је да ова помоћ много значи пчеларима, јер није било лошије године за пчеларство од ове.

„Сва пчелиња друштва морају добити прихрану да бисмо сачували пчеле у животу, тако да је помоћ немјерљива у смислу заштите пчелињих друштава“, појаснио је Какућа.