Милијани Ћећез из Вишеграда неопходна трансплатација бубрега

29.12.2016.

Милијани Ћећез из Вишеграда потребна је помоћ хуманих људи да би могла да јој буде урађена трансплантација бубрега у Француској, за шта је потребно 110.000 КМ, које она и њена породица немају.

Милијана Ћећез /47/ болује од хроничног обољења бубрега, односно оба бубрега су без функције. Три пута седмично одлази на дијализу и једина опција за нормалан живот је трансплантација бубрега.

Милијана има живог донора у ближој родбини, али су различите крвне групе.

Клинике на подручју БиХ и региону не обављају оперативне захвате уколико је ријеч о различитим крвним групама, па је једина могућност одлазак у клинику у Француску, гдје би се обавила операција.

Оперативни захват кошта 110.000 КМ, а да би ушла у програм за трансплатацију потребно је 45.000 КМ.

Општина Вишеград је упутила захтјев за покретање хуманитарног „М:тел“ броја, који би требало да буде активан почетком наредне године, а најављено је и организовање других хуманитарних акција за прикупљање средстава.

Средства за помоћ могу се уплатити на жиро-рачун Рајфајзен банке, број 1613000073481823.