Сутра тестирање радника из обданишта „Невен“

25.05.2020.

Сви радници вишеградског обданишта „Невен“ који имају контакт са дјецом биће сутра превентивно тестирани како би до понедјељка, 1. јуна, када ова установа почиње са радом, били створени услови за безбједан боравак малишана, истакнуто је на сједници Штаба за ванредне ситуације општине Вишеград.
На сједници Штаба је речено да ће сви пацијенти који путују на лијечење у иностранство бити тестирани на вирус корона, као и њихова пратња, а уколико породични љекар процијени да је пацијентима потребна пратња, Фонд здравства Републике Српске сносиће трошкове тестирања.

У општини Вишеград нема заражених вирусом корона, 18 лица је у кућној изолацији, док су 403 особе завршиле са медицинским надзором.

Из Штаба су апеловали на грађане да поштују прописане норме и носе заштитне маске.