Препорука да тренинзи буду на отвореном

18.05.2020.

Општински Штаб за ванредне ситуације Вишеград је на данашњем састанку истакао да је на основу одлуке Републичког штаба дозвољено одвијање спортских тренинга под посебним условима.

Директор Јавне спортске установе „Дрина“ Миљан Бабић рекао је да од данас почиње тренажни процес за све спортске клубове.

„Препорука која треба да се примјењује у спортским дворанама је да се уз све прописане мјере тренинзи одржавају што више на отвореном. Одржаћемо састанак са представницима свих спортских клубова ради договора око тренажног процеса, а састанку ће присуствовати и општински санитарни инспектор“, навео је Бабић.

На састанку Штаба је истакнуто да је осам лица у кућној изолацији, а да је за 401 та мјера престала.

Из Вишеграда је на вирус корона укупно тестирано 56 особа и сви налази су негативни.