Соколско друштво обиљежило крсну славу

12.05.2020.

Српско соколско друштво „Соко“ из Добруна прославило је крсну славу Светог Василија Острошког у манастиру Светог Николаја у Добрунској Ријеци, недалеко од Вишеграда.

Чин ломљења славског колача обавили су архимандрит Јован Гардовић и свештеник Драган Вукотић у присуству предсједника „Сокола“ Мирослава Вуковића и неколико чланова управе овог друштва.

Овом приликом Вуковић је свим члановима „Сокола“ честитао крсну славу са жељом да сљедеће године овај празник буде обиљежен у другачијим околностима.

„Наше друштво од обнове до данас је првенствено посвећено дјеци која су и најбројнији чланови фудбалске и драмске секције, а под нашим окриљем дјелују још издавачка, хуманитарна, грађевинска и секција кућне радиности“, рекао је Вуковић.

Предсједник Драмске секције Српског соколског друштва „Соко“ Мирјана Александровић оцијенила је веома успјешним и позитивним рад овог друштва, те додала да је у плану и да се формира још једна драмска група коју ће чинити ученици средње школе.

Српско соколско друштво „Соко“ броји око 200 чланова.