Смањује се број особа у кућној изолацији

24.04.2020.

На подручју општине Вишеград смањује се број особа у кућној изолацији, којих је сада 13, као и у општинском карантину, гдје их је сада двоје, саопштено је из Штаба за ванредне ситуације ове локалне заједнице.

На сједници Штаба констатовано је да су сви теститирани радници Дома за лица са инвалидитетом у Вишеграду негативни на вирус корона.

На подручју ове општине нема заражених вирусом корона, а за 365 особа престао је медицински надзор.

Према информацијама Штаба, у току наредне седмице Актив добровољних давалаца крви „Стара Херцеговина“ у Вишеграду ће организовати акцију давања крви.

„Акција ће бити организована у складу са прописима надлежних институција, у Основној школи `Вук Караџић`, а потребно је прикупити 20 доза драгоцјене течности“, навели су из Штаба.

Из Штаба су апеловали да грађани поштују препоруке и носе заштитну опрему, те да сведу на минимум одласке у сусједне општине.