У самоизолацији 198 особа

03.04.2020.

У Вишеграду се 198 особа налази у самоизолацији, за 215 особа мјера медицинске изолације је истекла, док се 15 лица налази у карантину, подаци су општинског Штаба за ванредне ситуације.

На данашњем састанку чланова Штаба наглашено је да сва лица која су напустила медицинску изолацију нису имала симптоме током 14 дана изолације.

На Штабу је истакнуто да ће настава за основце и средњошколце из Вишеграда бити организована и за вријеме прољећног распуста, од 13. до 16. априла, у складу са одлуком републичког Штаба за ванредне ситуације.

Настава на даљину у Средњошколском центру „Иво Андрић“ добро функционише и биће настављена и у наредном периоду.

У Основној школи „Вук Караџић“ упис ученика у први разред почео је 24. марта и трајаће до 15. априла, а врши се телефонским путем.

Општински Штаб креаирао је мејл адресу на коју се становници ове општине могу обраћати за вријеме трајања епидемије вируса корона /kriznistab.visegrad@gmail.com/.