Спортски клубови донирали по 1.000 КМ за набавку респиратора

01.04.2020.

Спортски клубови из Вишеграда одлучили су да, од средстава која су добили из буџета општине, донирају по 1.000 КМ за набавку респиратора и друге медицинске опреме потребне за борбу против епидемије вируса корона.

Међу првима, акцију су подржали Кошаркашки клуб „Варда“, Фудбалски клуб „Дрина“ и Спортска секција „Бамби соко“.

У секцији „Бамби Соко“ наводе да су донијели долуку да се одрекну 1.000 КМ које добијају из буџета општине за куповину медицинске опреме која је потребна у борби против вируса корона.

Директор Јавне спортске установе „Дрина“ Миљан Бабић рекао је да су првенства у свим спортовима прекинута због вируса корона и да многи спортисти својим градовима помажу у набавци неопходне опреме.

„Ова хуманост је за примјер свима и вјерујем да ће се и остали клубови угледати на овај позитиван примјер и наставити започету акцију“, навео је Бабић.

Акцију прикупљања помоћи покренула је општина Вишеград.